یک کارشناس اقتصادی گفت: اگر در سوابق آقای روحانی در دوره دفاع مقدس نگاه کنیم میبینیم که ایشان از ابتدای انقلاب به مذاکره با آمریکا و اروپا اصرار داشتند. ایشان به مسائل داخلی کشور کمتر توجه کرده و به اندیشه های رهبری نیز اعتقاد چندانی ندارد.

ابراهیم رزاقی کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی فرصت نیوز؛ در رابطه با این سوال که آیا وضعیت اقتصادی کشور با تغییر کابینه در دولت روحانی حل خواهد شد یا خیر، گفت: اگر در سوابق آقای روحانی در دوره دفاع مقدس نگاه کنیم میبینیم که ایشان از ابتدای انقلاب به مذاکره با آمریکا و اروپا اصرار داشتند. ایشان به مسائل داخلی کشور کمتر توجه کرده و به اندیشه های رهبری نیز اعتقاد چندانی ندارد. در نتیجه تغییر کابینه تاثیری در اقتصاد نخواهد داشت.

وی افزود: ما حدود ۶۶ میلیون نفر نیروی کار در کشور داریم و تنها ۲۳ میلیون نفر در حال کار هست. بیش از ۵۰ میلیون نفر زیر خط فقر هستند. دولت در طول ریاست جمهوریش نه تنها فقر را کاهش نداده بلکه به تولید نیز اهمت نمیدهد و فقط به فکر درامد از نفت هستند. مسئولین اگر ۱۲ میلیون شغل ایجاد کردند، از این بین دلال زیادی هم به وجود آورده اند.

این کارشناس اقتصادی عنوان داشت: بسیاری از نیروگاه های هسته ای ما با قرارداد خارجی ها نابود شد. لذا تیم دولت بدترین نوع سرمایه داری طی سال های گذشته است. روحانی سیصد میلیارد دلار در ۵ ساله اخیر خرج کرده و بیکاری که به وجود آورده کمتر از اشتغال بوده است. برادر ایشان دو هزار میلیارد تومان از صندوق ذخبره فرهنگیان برداشت داشته و به عنوان حقوق معوقه حساب شده است، در حالی که بسیاری از مردم لنگ ۵ میلیون تومان وام هستند. آیا این اختلاس نیست؟ آیا با وجود این دزدی ها، تغییر رئیس بانک مرکزی مشکل را حل می کند؟ لذا تغییر مسئولین و وزرا هیچ تاثیری در کشور ندارد و نمی توان این ساختار معیوب اقتصادی را تغییر داد.

رزاقی با بیان اینکه رئیس جمهور و مسئولین جهادی نیستند و نمی توانند کشور را اداره کنند، اظهار داشت: جنگ اصلی دشمنان با ما اقتصادی است. آن ها می خواهند مردم را به ستوه بیاورند. در نتیجه باید مشکل اصلی اقتصاد را پیدا کنیم. تغییر تمام اعضای کابینه هیچ تفاوتی در کشور ندارد زیرا روحانی کسی که مخالف دیدگاهش باشد انتخاب نمی کند پس هیچ پیشرفت و تغییر هم نباید انتظار داشته باشیم.