سیدمصطفی میرسلیم پس از ثبت‌نام در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: برخی افراد فکر می‌کنند باید با هزینه نماینده شوند.

به گزارش فرصت نیوز؛ در ستاد انتخابات وزارت کشور نماینده های ادوار و فعلی، دبیران کل احزاب و گروه های سیاسی و چهره‌های معروف ثبت نام کرده‌اند که برخی نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه شهرستان‌ها بوده اند. نکته جالب اینجاست شماری از نمایندگان دور دهم مجلس حوزه انتخابیه خود را در دوره یازدهم به تهران تغییر داده اند که خود علت این موضوع را درخواست برخی بزرگان اعلام کرده اند.

اعلام برائت از جریان احمدی نژاد

«فاطمه واعظ جوادی» معاون دولت احمدی نژاد و رئیس وقت سازمان محیط زیست که برای نام‌نویسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس به وزارت کشور آمده بود در جمع خبرنگاران اعلام کرد در جریان احمدی نژاد قرار نمی‌گیرد.

جز پشتیبانی دوستان چیزی در بساط ندارم

همچنین «مصطفی میرسلیم» عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه مشکلی برای اعلام هزینه‌ انتخاباتی ندارد، گفت: جز پشتیبانی دوستان چیزی در بساط ندارم که هزینه کنم.

انتخابات آزاد راهی کم هزینه برای امنیت

حجت الاسلام «احمد مازنی» عضو فراکسیون امید هم که در ستاد انتخابات حاضر شده بود، انتخابات آزاد را راهی کم هزینه برای تامین امنیت کشور دانست و گفت: انتخابات آزاد کم هزینه‌ترین راه برای شنیدن صدای مردم و برون رفت از این مشکلات و بحران ها است.

مجلس جای کارآموزی نیست

«موید حسینی صدر» نماینده سابق خوی نیز با بیان اینکه مجلس جای کارآموزی نیست، خاطرنشان کرد: عده ای ثناگو شدند برخی هم هرکسی را موافقشان نباشد با چسباندن مارک و برچسب تخریب می‌کنند.

وی با بیان اینکه به هر نماینده ۸ میلیون حق اجاره خانه می دهند، گفت: علاوه براین و جدای از حقوق، حق دفتر، نیروی همراه، تلفن، هواپیما و غیره هم دریافت می کند. این دریافتی ها موقعی که مردم در فشار نبودند مشکل نداشت اما الان باید همه چیز روشن شود.

مجلس دهم تابع شرایط کشور بود

«محمد کاظمی» نماینده مردم ملایر در مجلس دهم، عضو فراکسیون امید و نایب رئیس کمیسیون قضایی ، اظهار داشت: با خروج ترامپ از برجام شرایط متغیر شد و مجلس دهم نیز تابع شرایط کشور بود.

اولویت کسب هویت مجلس است

علی شکوری راد دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در حاشیه نام نویسی نمایندگی مجلس در جمع خبرنگاران اولویت نخست مجلس یازدهم را کسب هویت خانه ملت دانست و گفت: امام (ره) فرمودند مجلس در راس امور است و باید آن را به جایگاه اصلی آن برگرداند.

زنان در مجلس دهم موفق عمل کردند

آذر منصوری قائم مقام حزب اتحاد ملت هم با دفاع از عملکرد زنان در مجلس دهم اعلام کرد، اگرچه به خاطر تعداد کم، زنان نتوانستند در جایگاه بالا در مجلس قرار بگیرند اما نسبت به کلیت مجلس دهم عملکرد بانوان قابل دفاع است.

وی دلیل حضور خود برای داوطلبی نمایندگی مجلس را تشویق بانوان برای حضور و ثبت نام عنوان و تصریح کرد: هرچه ثبت نام بیشتر باشد پس از اعلام احراز صلاحیت ها دست ما برای بستن لیست بازتر خواهد بود.

نبود لاریجانی در مجلس یازدهم موجب ایجاد شرایط تازه‌ای می‌شود

بهروز  نعمتی نماینده مردم تهران در مجلس امروز جمعه پس از حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور و ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در  جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا در لیست اصلاح طلبان قرار می گیرد یا خیر؟ گفت: من در مجلس دهم نیز در لیست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان قرار گرفتم و وارد مجلس شدم در این دوره نیز تلاش می کنم در لیست قرار گیرم، اما اگر چناچه این اتفاق رخ ندهند از این لیست حمایت می‌کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که عدم حضور لاریجانی در مجلس چه تاثیراتی خواهد داشت؟ گفت: ایشان از چهره های تاثیر گذار بودند که نبودشان باعث ایجاد شرایط تازه ای می‌شود.